Darmowa dostawa od 400,00 zł

Jaki tłumik A-Tec wybrać?

2024-03-25
Jaki tłumik A-Tec wybrać?

Tłumiki A-Tec do łowiectwa:

1. Broń samopowtarzalna:


1.1. Optima 45 Flow (link) – hybrydowy tłumik (aluminiowo-stalowy) w technologii Flow czyli nie powoduje przegazowania broni. Nie nachodzi na lufę, posiada ograniczoną skuteczność tłumienia i redukcji odrzutu. Priorytetem jest skuteczność działania broni (niezawodność). Tłumik zaprojektowany do broni myśliwskiej tj. po oddaniu kilku strzałów należy dać mu się schłodzić. Występuje TYLKO w wersji na gwint.

2. Broń Powtarzalna


2.1. Lever Action


a) SUB-5 – aluminiowy tłumik dedykowany do levarów. Występuje w wersji na gwint i w wielu, głównie dużych (do .458), otworach wylotowych. Nie nachodzi na lufę, pozwalając na stosowanie długiego magazynka pod lufowego.


2.2. Nachodzące na lufę (8cm)


a) H2 – w pełni aluminiowy tłumik do broni myśliwskiej (link). Ma modułową konstrukcję, można go skracać. Sugerowany do mniejszych i średnich kalibrów (od .223 Rem. Do .308 Win). Występuje w wersji na gwint (link) i A-lock (link). Ze względu na materiał nie powinien być mocno nagrzewany, wówczas zużywa się dużo szybciej. Po oddaniu kilku strzałów 5-10 powinien mieć czas ostygnąć.


b) MH2 – Tłumik serii H2 o bardzo dużych wymiarach. (link) Sugerowany do największych kalibrów (9,3, .338 LP). Występuje w wersji na gwint (link) i A-lock (link). Ze względu na materiał nie powinien być mocno nagrzewany, wówczas zużywa się dużo szybciej. Po oddaniu kilku strzałów 5-10 powinien mieć czas ostygnąć.


c) Optima 40 - Tłumik hybrydowy. Aluminiowy korpus i stalowy rdzeń, dzięki czemu nadaje się do intensywniejszego strzelania (nie jest full auto rated). Najmniejszy z rodziny Optima sugerowany do kalibrów .223 Rem i tam gdzie średnica urządzenia ma znaczenie. Występuje w wersji na gwint (link) i A-lock.


d) Optima 45 - Tłumik hybrydowy. Aluminiowy korpus i stalowy rdzeń, dzięki czemu nadaje się do intensywniejszego strzelania (nie jest full auto rated). Sugerowany do średnich kalibrów jak 6,5CM, .308 Win 6,5x55 itp. Występuje w wersji na gwint (link) i Alock (link).


e) Optima 50 - Tłumik hybrydowy. Aluminiowy korpus i stalowy rdzeń, dzięki czemu nadaje się do intensywniejszego strzelania (nie jest full auto rated). Sugerowany do kalibrów magnum takich jak .300WM, 7x64, itp. Występuje w wersji na gwint (link) i A-lock (link).


f) Optima 60 - Tłumik hybrydowy. Aluminiowy korpus i stalowy rdzeń, dzięki czemu nadaje się do intensywniejszego strzelania (nie jest full auto rated). Największy z rodziny sugerowany do kalibrów jak .338 LM, itp. Występuje w wersji na gwint (link) i Alock (link).


2.3. Nie nachodzące na lufę


a) Optima 45 Front - Tłumik hybrydowy. Aluminiowy korpus i stalowy rdzeń, dzięki czemu nadaje się do intensywniejszego strzelania (nie jest full auto rated). Nie nachodzi na lufę, więc nadaje się do broni o dużej grubości lufy. Wielkość odpowiednia do średnich kalibrów jak .308 Win. Itp. Występuje w wersji na gwint i A-lock (link).

3. Broń śrutowa


3.1A12 (link) – tłumik dedykowany do broni śrutowej. Wymaga dokupienia specjalnego czoka. Czoki wchodzą w broń i mają zewnętrzny gwint do A12. Z założenia ma pracować na strzelbach powtarzalnych i samopowtarzalnych (1 lufa). W celu uzyskania najlepszych rezultatów wymaga używania amunicji poddźwiękowej. Ze względu na charakterystykę strzału broni śrutowej używanie A12 z amunicją naddźwiękową nie jest zbyt efektywne.

Tłumiki A-Tec do długiego dystansu

1. Do broni samopowtarzalnej


1. AR 30-4 – Tłumik full auto rated. Wykonany ze stali, nierozbieralny. Najmniejszy z rodziny, sprawdzi się wszędzie tam gdzie lekkość i małe wymiary są istotne. Występuje w wersji na gwint (link) i z otworem pod kaliber .223 Rem. Nie stosować na lufach poniżej 14,5”. Nie nachodzi na lufę.


2. AR 40-3 - Tłumik full auto rated. Wykonany ze stali, nierozbieralny. Najczęściej wybierane urządzenie dla kalibrów karabinkowych (.223 Rem, 300 BLK). Wytrzymały i dający dobre wytłumienie. Występuje w wersji na gwint (link) oraz A-Flow flash hider (szybki montaż). Nie stosować na lufach poniżej 14,5”. Nie nachodzi na lufę.


3. AR 40-4 - Tłumik full auto rated. Wykonany ze stali, nierozbieralny. Najczęściej wybierane urządzenie dla kalibrów karabinowych ze względu na zwiększoną długość (.308 Win.). Wytrzymały dające dobre wytłumienie. Występuje w wersji na gwint (link) oraz A-Flow flash hider (szybki montaż). Nie stosować na lufach poniżej 14,5”. Nie nachodzi na lufę.


4. PRS – Tłumik stalowy, nierozbieralny. Zaprojektowany do pracy z kalibrami .338LM doskonale działa z mniejszymi. Jego charakterystyczną cechą jest zakończenie tłumika hamulcem wylotowym co zwiększa skuteczność redukcji odrzutu. Montowany na gwint. Nie nachodzi na lufę.


5. Marksman - Tłumik stalowy, nierozbieralny. Zaprojektowany do pracy z kalibrami .338LM doskonale działa z mniejszymi. Wysokie tłumienie przy stosunkowo kompaktowym wymiarze i wadze. Montowany na dedykowany hamulec wylotowy Marksman 2, co pozwala na szybki wybór przez strzelca czy chce strzelać z broni zaopatrzonej tylko w hamulec czy tłumik. Nie nachodzi na lufę.


6. Marksman PRS - Tłumik stalowy, nierozbieralny. Zaprojektowany do pracy z kalibrami .338LM doskonale działa z mniejszymi. Wysokie tłumienie przy stosunkowo kompaktowym wymiarze i wadze. Montowany na dedykowany hamulec wylotowy Marksman 2, co pozwala na szybki wybór przez strzelca czy chce strzelać z broni zaopatrzonej tylko w hamulec czy tłumik. Dodatkowo posiada ostatnią komorę w postaci hamulca przez co przy strzelaniu z tłumikiem skuteczniej redukuje odrzut. Nie nachodzi na lufę.


7. Flow 2+1 (link) – Tłumik wykonany z inconelu, nierozbieralny, full auto rated. Wykonany w technologii Flow nie powodując przegazowania broni. Gazy są „łapane” przez tłumik i nie powodują zwiększonego ciśnienia w lufie i na układ gazowy. W efekcie broń strzela jak by tłumika nie było, jest czystsza, a części pracują z normalną prędkością. Jest mniej skuteczny niż klasyczne tłumiki i cięższy, ale znacznie zwiększa komfort pracy przez nie wracanie gazów w twarz strzelca i kulturę pracy broni w tym niezawodność. Dedykowany do kalibrów .223 Rem. i .300 BLK. Montowany na A-Flow Flash Hider (LINK). Nie stosować na lufach poniżej 10”. Nie nachodzi na lufę.


8. Flow 3+1– Tłumik wykonany z inconelu, nierozbieralny, full auto rated. Wykonany w technologii Flow nie powodując przegazowania broni. Gazy są „łapane” przez tłumik i nie powodują zwiększonego ciśnienia w lufie i na układ gazowy. W efekcie broń strzela jak by tłumika nie było, jest czystsza, a części pracują z normalną prędkością. Jest mniej skuteczny niż klasyczne tłumiki i cięższy, ale znacznie zwiększa komfort pracy przez nie wracanie gazów w twarz strzelca i kulturę pracy broni w tym niezawodność. Dedykowany do kalibrów .308 Win i 6,5CM. Montowany na A-Flow Flash Hider. Nie stosować na lufach poniżej 10”. Nie nachodzi na lufę.


2. Do broni powtarzalnej:


1. Optima 45 - Tłumik hybrydowy. Aluminiowy korpus i stalowy rdzeń, dzięki czemu nadaje się do intensywniejszego strzelania (nie jest full auto rated). Sugerowany do średnich kalibrów jak 6,5CM, .308 Win 6,5x55 itp. Występuje w wersji na gwint i Alock. Nachodzi na lufę (do 22,4mm średnicy) 8cm.


2. Optima 50 - Tłumik hybrydowy. Aluminiowy korpus i stalowy rdzeń, dzięki czemu nadaje się do intensywniejszego strzelania (nie jest full auto rated). Sugerowany do magnumów jak .300WM, 7x64, itp. Występuje w wersji na gwint i A-lock. Nachodzi na lufę (do 22,4mm średnicy) 8cm.


3. Optima 60 - Tłumik hybrydowy. Aluminiowy korpus i stalowy rdzeń, dzięki czemu nadaje się do intensywniejszego strzelania (nie jest full auto rated). Największy z rodziny sugerowany do kalibrów jak .338 LM, itp. Występuje w wersji na gwint i Alock. Nachodzi na lufę (do 22,4mm średnicy) 8cm.


4. Optima 45 Front - Tłumik hybrydowy. Aluminiowy korpus i stalowy rdzeń, dzięki czemu nadaje się do intensywniejszego strzelania (nie jest full auto rated). Nie nachodzi na lufę, więc nadaje się do broni o dużej grubości lufy. Wielkość odpowiednia do średnich kalibrów jak .308 Win. Itp. Występuje w wersji na gwint i A-lock.


5. AR 40-4 - Tłumik full auto rated. Wykonany ze stali, nierozbieralny. Najczęściej wybierane urządzenie dla kalibrów karabinowych ze względu na zwiększoną długość (.308 Win.). Wytrzymały dające dobre wytłumienie. Występuje w wersji na gwint oraz A-Flow flash hider (szybki montaż). Nie stosować na lufach poniżej 14,5”. Nie nachodzi na lufę.


6. PRS – Tłumik stalowy, nierozbieralny. Zaprojektowany do pracy z kalibrami .338LM doskonale działa z mniejszymi. Jego charakterystyczną cechą jest zakończenie tłumika hamulcem wylotowym co zwiększa skuteczność redukcji odrzutu. Montowany na gwint. Nie nachodzi na lufę.


7. Marksman - Tłumik stalowy, nierozbieralny. Zaprojektowany do pracy z kalibrami .338LM doskonale działa z mniejszymi. Wysokie tłumienie przy stosunkowo kompaktowym wymiarze i wadze. Montowany na dedykowany hamulec wylotowy Marksman 2, co pozwala na szybki wybór przez strzelca czy chce strzelać z broni zaopatrzonej tylko w hamulec czy tłumik. Nie nachodzi na lufę.


8. Marksman PRS - Tłumik stalowy, nierozbieralny. Zaprojektowany do pracy z kalibrami . 338LM doskonale działa z mniejszymi. Wysokie tłumienie przy stosunkowo kompaktowym wymiarze i wadze. Montowany na dedykowany hamulec wylotowy Marksman 2, co pozwala na szybki wybór przez strzelca czy chce strzelać z broni zaopatrzonej tylko w hamulec czy tłumik. Dodatkowo posiada ostatnią komorę w postaci hamulca przez co przy strzelaniu z tłumikiem skuteczniej redukuje odrzut. Nienachodzi na lufę.

Tłumiki A-Tec do sportu (krótkiego dystansu)

1. Pistolety:


a) PMM-6 (link) – Tłumik aluminiowy, modułowy. Posiada urządzenie Nielsena zapewniające zachowanie automatyki broni (przeładowanie). Dedykowane do broni w kalibrze 9x19.
Montowany na gwint.


b) PMM-45 - Tłumik aluminiowy, modułowy. Posiada urządzenie Nielsena zapewniające zachowanie automatyki broni (przeładowanie). Dedykowane do broni w kalibrze 45ACP. Montowany na gwint.

2. Pistolet Maszynowy (PCC)


a) SMG – Tłumik aluminiowy, modułowy, full auto rated. Dedykowany do strzelań z dużą intensywnością. Występuje w wersji na nabój 9x19 i .45 ACP. Liczne wersje montażu w tym: na gwint, na gwint i pazur zabezpieczający w Scorpion Evo 3, Tri-lug.

3. 22LR


a) Wave – Podstawowy tłumik do kalibru .22LR. Nie wolno stosować z amunicją HV. Nierozbieralny, wykonany z tworzywa. Montowany na gwint. Nie nachodzi na lufę.


b) Wave Carbon – Tłumik Zbliżony do Wave wykonany z innych materiałów. Można stosować z amunicją HV. Montowany na gwint. Nie nachodzi na lufę.


c) CMM-6 – Tłumik alumioniowy, modułowy. Montowany na gwint. Możliwość stosowania na każdej amunicji bocznego zapłonu w tym .17 HMR i 22WMR. Nie nachodzi na lufę.

4. Karabinek (AR-15, AK, AR-10)


a) AR 30-4 – Tłumik full auto rated. Wykonany ze stali, nierozbieralny. Najmniejszy z rodziny, sprawdzi się wszędzie tam gdzie lekkość i małe wymiary są istotne. Występuje w wersji na gwint i z otworem pod kaliber .223 Rem. Nie stosować na lufach poniżej 14,5”. Nie nachodzi na lufę.


b) AR 40-3 - Tłumik full auto rated. Wykonany ze stali, nierozbieralny. Najczęściej wybierane urządzenie dla kalibrów karabinkowych (.223 Rem, 300 BLK). Wytrzymały dające dobre wytłumienie. Występuje w wersji na gwint oraz A-Flow flash hider (szybki montaż). Nie stosować na lufach poniżej 14,5”. Nie nachodzi na lufę.


c) AR 40-4 - Tłumik full auto rated. Wykonany ze stali, nierozbieralny. Najczęściej wybierane urządzenie dla kalibrów karabinowych ze względu na zwiększoną długość (.308 Win.). Wytrzymały dające dobre wytłumienie. Występuje w wersji na gwint oraz A-Flow flash hider (szybki montaż). Nie stosować na lufach poniżej 14,5”. Nie nachodzi
na lufę.


d) Flow 2+1 – Tłumik wykonany z inconelu, nierozbieralny, full auto rated. Wykonany w technologii Flow nie powodując przegazowania broni. Gazy są „łapane” przez tłumik i nie powodują zwiększonego ciśnienia w lufie i na układ gazowy. W efekcie broń strzela jak by tłumika nie było, jest czystsza, a części pracują z normalną prędkością. Jest mniej skuteczny niż klasyczne tłumiki i cięższy, ale znacznie zwiększa komfort pracy przez nie wracanie gazów w twarz strzelca i kulturę pracy broni w tym niezawodność. Dedykowany do kalibrów .223 Rem. i .300 BLK. Montowany na A-Flow Flash Hider. Nie stosować na lufach poniżej 10”. Nie nachodzi na lufę.


e) Flow 3+1– Tłumik wykonany z inconelu, nierozbieralny, full auto rated. Wykonany w technologii Flow nie powodując przegazowania broni. Gazy są „łapane” przez tłumik i nie powodują zwiększonego ciśnienia w lufie i na układ gazowy. W efekcie broń strzela jak by tłumika nie było, jest czystsza, a części pracują z normalną prędkością. Jest mniej skuteczny niż klasyczne tłumiki i cięższy, ale znacznie zwiększa komfort pracy przez nie wracanie gazów w twarz strzelca i kulturę pracy broni w tym niezawodność. Dedykowany do kalibrów .308 Win i 6,5CM. Montowany na A-Flow Flash Hider. Nie stosować na lufach poniżej 10”. Nie nachodzi na lufę.


f) 300BLK SMG – Tłumik aluminiowy modułowy. Dedykowany do Kalibru .300 BLK. Ze względu na charakterystykę amunicji, sprawdzi się doskonale przy każdym jej rodzaju ( w tym subsonicach) nie wpływając na trajektorię lotu i celność. Montowany na gwint. Nie nachodzi na lufę.

Polecane

pixel